"Обережно - міни!"

До Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги у розмінуванні, який відзначатимуть 04 квітня, відбулась зустріч здобувачів освіти 5-9 класів з інспектором 29 ДПРЧ У ДСНС України у Кіровоградській області Шинкаренко Вітою Василівною та інспектором сектору ювенальної превенції відділу превенції Кропивницького районного управління поліції ГУНП в Кропивницькій області старшим лейтенантом поліції Мовчан Ярославою Сергіївною. Діти ознайомились із різновидами вибухонебезпечних предметів та алгоритмом дій у випадку їх виявлення.






8 березня - Міжнародний день боротьби за права жінок

 Серед здобувачів освіти 7-9 класів був проведений історичний екскурс "Боротьба жінок за свої права". Діти занурились у атмосферу ХІХ століття та розглянули зародження суфражизму у світі, в тому числі в Україні. Дізнались, що ті права, які ми вважаємо природними і без яких не уявляємо свого життя зараз, у ті часи були недоступні жінкам. Тож вони були змушені за них боротися. Учні прослідкували, як змінився сенс цього свята в Совєтському Союзі, та запропонували шляхи відродження його істинного значення.






Протидія булінгу

 Серед здобувачів освіти 7-9 класів відбувся круглий стіл на тему: "Протидія булінгу" за участі завідувача сектору "Олександрівське бюро правової допомоги" Явірського Владислава Сергійовича




28 січня - День затвердження Державного Прапора України

 28 січня 1992 року Верховна Рада України офіційно затвердила синьо-жовтий стяг офіційним символом нашої держави. Протягом історії Державний Прапор України став ще й національним символом, символом нашої української ідентичності, боротьби за волю, незламності.

Синій, як море, як день, золотий —
З неба і сонця наш прапор ясний.
Рідний наш прапор високо несім!
Хай він, уславлений, квітне усім!
Гляньте, на ньому волошки цвітуть,
Гляньте, жита в ньому золото ллють.
З жита й волошок наш прапор ясний.
З неба і сонця, як день весняний.
Олександр Олесь





Україна - країна нескорених

              21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи - свято, встановлене на знак вшанування патріотизму та мужності громадян, які у 2004 та 2013 роках стали на захист демократичних цінностей і європейського вибору нашого народу. З початком повномасштабної агресії росії проти України кожен громадянин нашої держави усвідомив, що таке "національна гідність" і якою є ціна свободи. Цього дня зі здобувачами освіти 9 класу був проведений урок-дискусія на тему: "Україна - країна нескорених". Проаналізувавши три українські революції: Революцію на граніті, Помаранчеву революцію та Революцію Гідності, діти довели, що українська нація є нескореною.





"Боролись!Боремось!Поборемо!"

 Слава Україні!

 14 жовтня ми відзначаємо День захисників і захисниць України, які самовіддано відстоювали і відстоюють нашу свободу і незалежність. 

А чи знаєте Ви, що цього дня маємо квартет із важливих дат. Щоб дізнатись про них більше, пропоную пройти  вебквест "Боролись!Боремось!Поборемо!" Цікавої мандрівки сторінками нашої історії!



 Бабин Яр - один із найжахливіших символів Голокосту в Україні. Після Другої світової війни світ запевнив сам себе: "Ніколи знову". Але...

29 вересня для здобувачів освіти 9 класу Несватківської філії був проведений урок-дослідження на тему: ''Бабин Яр: невивчені уроки історії ". Діти,опрацювавши оголошення,яке повісили німці по м. Києву 28 вересня 1941 року, та свідчення Діни Пронічевої - людини,якій вдалося вижити у цьому жахітті, з'ясували страшні обставини трагедії. Також дев'ятикласники дійшли висновку,що Бабин Яр дійсно є невивченим уроком історії,адже дехто з держав сучасності,а саме росія, так його і не зрозуміла та прагне повторити з українцями.

 У Несватківській філії до 31 жовтня триває благодійна акція "Смілива гривня", оголошена Національним банком України. Кожен бажаючий може долучитися, щоб зібрати кошти на допомогу ЗСУ. Детальніше про акцію читайте за посиланням https://promo.bank.gov.ua/brave-hryvnia/



18 травня - День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

 Щорічно 18 травня в Україні вшановують пам’ять понад 200 000 кримських татар (самоназва - киримли), яких радянська влада примусово вивезла з Криму в 1944 році. Внаслідок насильницької депортації вони втратили дім, батьківщину, рідних, а багато хто – і життя. У 2015 році Верховна Рада України визнала цей злочин комуністичного режиму геноцидом кримськотатарського народу.

https://www.youtube.com/watch?v=9rDCfzecYvA - спогади киримли


"Обережно - міни!"

До Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги у розмінуванні , який відзначатимуть 04 квітня , відбулась зустр...